Extramaritaldating com

Nuk ka kurrfare kuptimi te shfrysh,jo eshte tradheti,jo eshte krim e tj,jo femra eshte tradhtare me e madhe se sa mashkulli. Kur nuk shkon ,kur raporti i shenjte i dashurise nuk ushqehet me,kur burimi eshte thare,shtoj perseri ligji i arte"jep e merr nuk funksionon,pra ata,cifti nuk kane me as te japin dhe as te marrin,atehere eshte e kote te ndertosh ligjerata te gjate,agresive,te cilat zbulojne vetem FRIKE nga vetmia dhe nenvleftesimi. Eshte vetem nje genjeshter qe shume here shkon deri ne varr. ka dy lloj lidhjesh-1lidhje te zakonshme dashurie,qe vijne nga raporte normale,nga nivele pothuajse te barabarta,pra te nisura nga nje pike,zhvillohen,realizohen dhe e ushqejne dashurine e njeri -tjetrit normalisht,duke mbajtur nje balance qe here-here shkon deri ne nje lloj harmonie..kjo eshte pjesa dermuese e lidhjeve apo martesave qe jetojne gjate ose edhe deri ne fund te ekzistences se tyre.Dhe ajo qe vjen me pas nga bashkejetesa te tilla eshte nje lloj asfikesie qe u merr frymen atyre te dyve dhe te gjithe te tjereve qe jane perreth tyre. Kjo do te thote te vdesesh cdo dite dhe te vdesesh edhe ate qe ke prane. tjetra-2 eshte lidhja pasionante,ajo me e rralla,qe ne gjuhen popullore e quajme "te luash nga fiqiri" kjo eshte si ata guret e cmuar,diamant por eshte nje diamant i zi me reflektime te mrekullueshme.Ironia qndron pikrisht n faktin se nj grshetim seksual n Amerik quhet pikrisht "affair".Kush m mir se ajo do t shkruante nj libr pr "International affairs"?

Madje, pr t pasur nj lidhje virtuale online, n Amerik do t ishte nj motiv krize bashkshortore.Gjitheashtu eshte fare e thjesht te thuhet se ne bashkeshortesi duhet te jete ndarja, para se te ndodhe tradhetija por kjo gjithenje do te mbetet vetem teori, per shumicen e personave,sepse jane rrethanat tjera qe nuk lejojn nje gje te tille,pastaj njeriu para se te tradhetoj rralle mendon se do t'i bart pasojat e tradhetise,ai zakonisht mendon vetem qelllimin dhe anen pozitive te tij, dhe mundohet te bej te pamunduren per mos ta kapur pasojat.Then realisht kjo eshte nje teme shume e gjere por ne fund te fundit dihet qe njerzit tradhetojne per arsyeje te ndryshme,nderkohe qe une nuk jam profesionaliste ne kete fushe per te bere nje analize te perfektsionuar,por me gjitheate mendoj se tradhtija nuk duhet te ndodhe nese marrim per baze normat apo rregullat morale,por kjo shpesh here eshte nevoje biologjike,shpirtrore dhe psikike dhe eshte veshtire te luftosh kunder kesaj. por une mendoj se problemi i tradhetise nuk eshte kaq siperfaqsor,te degjosh per moralin dhe te flasesh per te eshte dicka qe te pushon shpirtin dhe qe te motivon te jetosh plotesisht i paster,por fatekeqesisht gjithe kjo shpesh here mbetet vetem teori.Marrdhniet ekstramartesore jan t mbushura plot me nuanca kulturore, t cilat variojn nga qyteti n qytet.Ajo q sht e pranueshme n Rusi, sht e pakonceptueshme n Shtetet e Bashkuara t Ameriks; ajo q nuk vihet re n Afrikn e Jugut sht arsye ndarjeje n Japoni.

Search for extramaritaldating com:

extramaritaldating com-64extramaritaldating com-38extramaritaldating com-66extramaritaldating com-34

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

One thought on “extramaritaldating com”

  1. The film’s plot itself is hardly different from what you would find in, say, an Anees Bazmee film starring top actors — philandering husbands lusting after a feisty seductress is something we are subjected to in screwball comedies from time-to-time.

  2. The Via Appia and the Via Severiana met some few miles east of Terracina, and the Via Appia then traversed the pass of Lautulae, between the mountains and the Lake of Fondi, where the Samnites defeated the Romans with losses in 315 BC.